Sayfa Yükleniyor..
Lütfen Bekleyin.

menu

0 312 394 59 24

info@catidizayn.com.tr

Kenet Çatı

Faaliyet Alanımız

METAL KENET Çatı Sistemi

METAL KENET ÇATI SİSTEMİ

 

Altenatiflere oranla sahip olduğu çağdaş ve estetik görünüm, pratik uygulama ve fiyat avantajı gibi özellikler, Metal Kenet Çatı Sistemlerinin birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, teknolojik sistemleri yakından takip ederek, yenilikleri zaman kaybetmeden üretim hattına taşıyan Kenet Çatı çatıda devrim yaratan eşsiz ürünlerden birisi...

Çatıda sorunsuz ve kesin çözümün tek seçeneği

Kenet çatı tarafından çeşitli araştırmalar sonucunda üstün teknoloji ile üretilen Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatıda su izolasyonu sorun olmaktan çıkarıyor.

Kenet sistemle birleştirilen panellerin vidalanmadan ve delik delinmeden monte edilmesinden meydana gelen Metal Kenet Çatı Sistemi, panel üzerindeki deliklerden su sızması gibi bir olasılığı da ortadan kaldırarak kullanıcıların yıllarca rahat etmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, panel birleşme noktalarında oluşturduğu deliksiz, eksiz ve düzgün yüzey ile yapılara estetik bir görünüm kazandırıyor.

Çatılarda yıllardır yaşanan sorunlara Kenet çatı'nın getirdiği en son çözüm olarak birçok kişi tarafından güvenle tercih ediliyor.

NEDEN METAL KENET ÇATI ?

Kenet çatı tarafından çeşitli araştırmalar sonucunda üstün teknoloji ile üretilen Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatıda su izolasyonu sorun olmaktan çıkarıyor.Kenet sistemle birleştirilen panellerin vidalanmadan ve delik delinmeden monte edilmesinden meydana gelen Metal Kenet Çatı Sistemi, panel üzerindeki deliklerden su sızması gibi bir olasılığı da ortadan kaldırarak kullanıcıların yıllarca rahat etmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, panel birleşme noktalarında oluşturduğu deliksiz, eksiz ve düzgün yüzeyile yapılara estetik bir görünüm kazandırıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatılarda yıllardır yaşanan sorunlara Kenet çatı'un getirdiği en son çözüm olarak birçok kişi tarafından güvenle tercih ediliyor.

AVANTAJLARI NELER ?

Üstün yük taşıyabilme kapasitesi ve dayanıklılık

Kenet Çatı Sistemleri, panellerde kenet sistem sonucu boylamasına oluşan küçük kirişlerle çatıda ek bir yapısal mukavemet sağlarken, çatının taşıyıcılık kapasitesini de artırıyor.Bu yapısal mukavemet, çatıda biriken kar yüküne karşı dayanıklılığı da büyük oranda artırıyor.Metal Kenet Çatı Sistemlerinin boyalı Galvaniz veya % 55 alüminyum - çinko kaplı saçdan imal edilmesi, ürünün doğa şartlarından etkilenmesini de iki kez engelliyor.Sistemin bu üstün özelliği, ürünün hammaddesi olan saça rutubet, aşınım,kimyasal reaksiyon, korozyon ve yaşlanmaya karşı dayanıklılık kazandırıyor.

KALİTELİ VE EKONOMİK Mİ ?

Kenet Çatı'nın inşaat sektörüne sunduğu benzersiz bir ürün olan Metal Kenet Çatı Sistemi, sahip olduğu üstün Kenet Çatı kalitesi ve ekonomiyi aynı noktada buluşturuyor.Çatılarda bu mükemmel alternatifi tercih edenler de her açıdan karlı çıkıyor.

PRATİK VE UYGULANABİLİR Mİ?

Kenet Çatı Sistemlerinde birleşme detaylarının pratik uygulama özellikleri, montajın kolaylıkla gerçekleştirilmesine imkan veriyor..

Sistemi oluşturan panellerin diğer kaplama malzemelerine daha hafif olması, nakliye ve çatı alt konstrüksiyon malzemesinden tasarruf edilmesine imkan verirken , sistemin bu benzersiz özellikleri kullanıcıların işçilik ve montaj süresinden de artı kazanç elde etmesini sağlıyor.

Kenet Çatı Sistemini oluşturan paneller yeni yapıların çatılarında kullanıdığı gibi, mevcut çatıların üzerinde de çatı sökülmeden uygulanabiliyor.

Panellerin üretim ve montaj süresinin çok kısa olması, istenilen boylarda üretilebilmesinden dolayı firelerin minimuma indirilmesi gibi özellikler, Metal Kenet Çatı Sistemlerinin diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik olmasını sağlıyor.

ESTETİK VE MODERN Mİ ?

Kenetlerin çatıda mahyadan sacağa kadar tek parçadan oluşturulabilmesi, çatının genel görünümünde ortaya çıkan gölge ve doku çizgileri ile yapıya estetik ve modern bir görünüm sağlanıyor.

Sistemin farklı çatı tiplerine kolaylıkla uygulanabilmesi (kamu binaları,ticari binalar,konutlar v.b.) mimari çeşitliliğe de imkan veriyor.

BGS (Boya Galvaniz Sac) Çatı Sistemi

BGS ÇATI SİSTEMİ

 

ÇATI DİZAYN BGS (Boya Galvaniz Sac) kenet çatı örtüsü; boyalı Galvanizli rulodan formlandırılarak, uygulama yerine göre istenen uzunlukta imal edilen, gizli klipslerle çatı alt yapısına tutturulan ve kenarları makine veya el aletleri ile kenetlenerek montajı yapılan, su geçirimsiz, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü ve geri dönüşümlü bir çatı/cephe malzemesidir.

Boyalı Galvaniz Saç Kaplama; Değişik Renk Seçenekleri, İklim Şartlarına Uyumlu, Havadaki Asitlere Dayanıklı, Yapı Ömrüyle Eşdeğerde, Bakım Gerektirmez.

Rulo Genişliği : 400, 500 mm - Tava Genişliği : 320, 420 mm

Sac Kalınlığı : 0.50 mm - Tava Boyu : İstenen uzunlukta

Sac Kalitesi : Fe PO2 - Çekme Dayanımı : 500 N/mm2 (max.)

%Uzama : 22 (min.) - Galvaniz Özelliği (Sıcak daldırma ) : 150 - 200 gr/m2

Boya Cinsi : Coil Coating yöntemiyle Polyester boya

Boya Kalınlığı : 5 micron astar + 20 mikron son kat polyester boya

Parlaklık (60º) : %40 (Ral 9002 için %30) %5 ’lik NaCl (Sodyum Klorür)

Solüsyona tabi tutulan sacın tuza dayanıklılığı ASTM B117 standardına uygundur.

ALÜMİNYUM KENET Sistemi

ALÜMİNYUM KENET SİSTEMİ

ÇATI DİZAYN alüminyum kenet çatı örtüsü; boyalı alüminyum rulolardan formlandırılarak imal edilen, uygulama yerine göre istenen uzunlukta üretilebilen, gizli klipslerle çatı altyapısına tutturulan ve kenarları makine veya el aletleri ile sıkılaştırılarak montajı yapılan, su geçirimsiz, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü ve geri dönüşümlü bir çatı/cephe malzemesidir.

Alüminyum Alaşım Teknik Özellikleri

Alaşım : Al Mn 1 Mg 0,5 ; DIN 1725’ e uygun - Rulo Genişliği : 400, 500, 600 mm.

Tava Genişliği : 320, 420, 520 mm. - Tava Boyu : İstenen uzunlukta

Alüminyum Kalınlığı : 0.70 mm - Yüzey sertliği : H41 (1/8 sert) DIN50114’e uygun

Çekme Dayanımı : Rm=130-170 Mpa - Akma Dayanımı : Rp 0,2> 100 Mpa

Uzama : A50 > %6 - Işıl Genleşme Katsayısı : 24E-06 cm/cm2

Elastisite Modülü : 70.000 MPA

Boya Cinsi : Coil Coat yöntemiyle PVdF veya Polyester

Boya Kalınlığı : 5 micron astar + 20 mikron PVdF boya veya 5 micron astar + 20 mikron poliester boya

TİTANYUM ÇİNKO Kenet Kaplama Sistemi

TİTANYUM ÇİNKO Kenet Kaplama Sistemi

 

RHEINZINK, % 99.995 saflık derecesine sahip çinko alaşımı olup içeriğinde bakır ve titanyum bulunmaktadır.

Hammadde tek bir düzenekte eritilir, dökümü yapılır, haddelenir ve çekilir. Patentli geniş bant döküm hattı malzemenin homojen ve kusursuz kalitede üretilmesini sağlar.

Diğer ürünler için kaynak teşkil eden yarı mamul halindeki bobinler, RHEINZINK çatı ve cephe kaplamaları, yağmur indirme sistemleri elemanlarının ve aksesuarlarının üretiminde kullanılır.

RHEINZINK "metalik gri", "mavi-gri patinalı pro" ve "kurşun-gri patinalı pro" yüzey alternatifleri mevcuttur.

Titanyum Alaşım Teknik Özellikleri

Yoğunluk (özgül ağırlık) 7.2 g/cm3

Ergime noktası 418 °C

Kristalleşme limiti 300 °C

Boyuna genleşme katsayısı: 2.2 mm/m x 100K

Malzeme ağırlığı ve kalınlığı için tabloya bakınız

RHEINZINK SİSTEMİ

işaretleme

RHEINZINK levha ve bobinler: Metalin alt yüzeyinde firma adı ve üretim bilgilerini içeren renkli yazı.

Yağmur olukları ve yağmur iniş boruları: Kabartmalı damga

Yağmur İndirme Sistemi Aksesuarları: Kabartmalı damga

Yağmur indirme sistem ürünlerini taşıyan paletler: detaylı ürün bilgisi içeren paket etiketleri.

BAKIR KENET Kaplama Sistemi

BAKIR Kenet Kaplama Sistemi

 

ÇATI DİZAYN bakır kenet çatı örtüsü; polisajlı bakır rulodan formlandırılarak, uygulama yerine göre istenen uzunlukta imal edilen, gizli klipslerle çatı alt yapısına tutturulan ve kenarları makine veya el aletleri ile kenetlenerek montajı yapılan, su geçirimsiz, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü ve geri dönüşümlü bir çatı/cephe kaplamasıdır.

Rulo Genişliği : 400 mm. - Tava Genişliği : 320 mm.

Bakır Kalınlığı : 0,65 mm - Tava Boyu = İstenen uzunlukta

Kimyasal Analiz :

Bakır (Cu) : % 99,73 - Kalay (Sn) : % 0,147 - Diğer Elementler : % 0,123

Özgül Ağırlık : 8,901 gr/cm3 - Sertlik : 60 HVI - Çekme Dayanımı : 240 N/mm2

Akma Dayanımı : 105 N/mm2 - Elastik Modülü : 13000 kg/mm2

Uzama Dayanımı : %26 - İdeal Kalınlık : 0,63 - 0,67 mm

Ölçüm Cihazları ve Standartlar

Sertlik Testi TS207:ZWICK ZHV 10 Bilgisayar destekli test cihazında yapılmıştır

Çekme Testi TS: ZWICK ZHV 050 Bilgisayar destekli test cihazında yapılmıştır

Kimyasal Analiz OBLF RS 1000 spektometrede yapılmıştır

Kalınlık Ölçümü 0,01mm hassasiyetinde mikrometre ile yapılmıştır